Vltava run 2016

JEDNA VÝZVA, SPOUSTA ZÁŽITKŮ Ty a tvůj tým, 1 víkend, 360 km dlouhý štafetový běh podél Vltavy ze Šumavy až do Prahy.
Za PP se zúčastnili: Emanuel Aleš, Šárka Alešová, Veronika Zacharová, Martin Chovanec

Vltava Run 2016: 12 pupíků si o víkendu ověřilo svou fyzickou i mentální odolnost při tomto náročném, štafetovém klání. Více o samotném závodu naleznete níže. Fotogalerie je k dispozici zde.

= = = = = = = = = = Vltavarun 2016 = = = = = = = = =

2 dny, 360 kilometrů trati, 243 týmů, 2834 běžců, 407 aut, 87480 celkem uběhnutých km. Jedna výzva, spousta zážitků.

Nohy už přestaly bolet, spánkový deficit byl dorovnán a 3. ročník Vltava Run se stal součástí historie a opět nesmazatelnou vzpomínkou v našich myslích.

Nádhernou tratí se tentokrát nejméně kochal a nejrychleji prohnal Beermental team v čase 22h 57m 16s, čímž téměř o hodinu překonal výsledek loňského vítěze. Druhým nejrychlejším týmem byli slovenští Monsters Slovakia Attack s časem 23h 35m 58s. Na třetím místě doběhli lonští šampioni HSH Suunto Service Team v čase 23h 54m 48s, čímž dokonce o 22 vteřin překonali svůj loňský čas, který ale nyní již na 1. místo nestačil. Nejrychlejším čistě dámským týmem se staly, po velmi napínavém finiši, Run For Fun Ladies s časem 33h 5m 20s. V kategorii týmů startujících se 7-9 běžci vyhrál NOCNIBEH.cz s časem 28h 6m 35s. Jediným týmem, který běžel pouze se šesti členy byl SIXPACK 3.0. do cíle doběhl za 29h 6m 59s. Závodu se opět účastnil i tým nevidomých běžců Nadace Leontinka se svými traséry a jejich neskutečné výkony, kterými rozhodně nepatřili k nejpomalejším, budily obdiv během celého závodu. Kompletní výsledky Vltava Run 2016 máte tady.

Vltava Run ale jako vždy nebyl jen o výsledcích, ale i o příbězích, které během této akce její účastníci zažijí a co jsou ochotni pro svoji účast obětovat. Vyprávět by mohli manželé Pavlíkovi z týmu Pot a krev, kteří si mezi svými 1. a 2. úseky závodu „odskočili“ na svatbu příbuzného do 300 km vzdálených Orlických hor, nebo jeden z nevidomých běžců týmu Nadace Leontinka, kterého jeho tým zapomněl na jedné z předávek a ke svým ho opět dopravil až jeden z našich servisních týmů. Dvojnásobnou radost měl Iain Fanthorpe z týmu Scrambled Legs, který si poslední úsek prodloužil o další 4 km s cílem v podolské porodnici, kam přiběhl ověnčit medailí z Vltava Runu svého čerstvě narozeného syna. Příběhů napsal Vltava Run 2016 opět mnoho a budeme rádi, pokud se s námi budete chtít podělit o ty svoje. Pište nám na info@vltavarun.cz, nebo na náš Facebook.