Koloběh 2018

Pupkatá premiéra na Koloběhu - 8. 12. 2018
Za PP se zúčastnili: ✟ (9/2019) Radek Šafařík, Emanuel Aleš, Šárka Alešová, Lucie Pleštilová


V sobotu 8. 12. se nakonec pouze čtveřice Pupíků (Emík, Šárka, Lůca a Šáfa) premiérově zúčastnila poněkud šíleného podniku zvaný Koloběh. V tomto závodě smíšených dvojic se střídá běh a kolo na trase Říp - Praha, přičemž minimum je 10km uběhnutých každým z dvojice (více o pravidlech a o závodě samotném na oficiálním webu akce). Ačkoli do závodu kvůli zdravotní indispozici nakonec nezasáhl Václav B., neváhal přijet své kolegy podpořit! A to nebylo všechno - dostal se dokonce na nejvyšší stupínek v kategorii 100+ ( a 15. místo celkově), neboť pořadatelé již nestihli přepsat startovku :-)

Závodu samotnému předcházel již páteční přesun ČB - Pha s odevzdáním věcí na převlečení v cíli, výborná večeře v překvapivě stylové restauraci, se kterou ostře kontrastovalo ubytování na koleji 17. listopadu. Kolejní pokoje jsme opouštěli v 5h ráno, abychom v 5:30 byli na místě srazu - u autobusů a kamionů, které převážely kola na místo startu. Těsně po šesté se vyrazilo směr Říp, kde jsme byli překvapivě brzy a až na výjimky se nikomu moc do tmy a zimy nechtělo - leč muselo se :-)

Těsně před startem proběhl brífing u rotundy, společné focení a také rozezvučení zvonů Marie a Jiřího. Zvuk trubky v ústech budoucího vítěze pak v 8:30 zahájil závod a šlo se na věc. 200 párů se za poměrně příznivého počasí (místy až polojasno, pouze vál ostrý západní vítr) vrhlo z bájného kopce nejprve 2ma různými směry, aby se posléze pod kopcem již nedělitelně seběhlo a doběhlo po 46km do cíle v Tróji.

Až na jeden pár stihli všichni doběhnout v časovém limitu do 14:30. V 15:30 následovalo poněkud excentrické, ale krásné vyhlášení vítězů s tombolou. Vyhlašovala se celá první stovka, takže Lůca se Šáfou si také užila svou chvilku slávy za 37. místo v čase 3:56:14. Na 162. místě se do cíle dostal cateringový speciál Emíka a Šárky v čase 5:22:27.
Kompletní oficiální výsledky zde.

O průběhu této povedené akce si ze vytvořit lepší předtsavu prostřednictvím 2 fotogalerií a 2 videí níže.

Takže... za rok opět na Řípu!!! :-)

Naše fotogalerie zde.
Výtah z oficiání fotogalerie zde.
Václavovo video
Šáfovo video

Všechny akce