Důležité informace ze světa PP

Po přestávce, zapříčiněné tragickou smrtí webmastera Radka Šafaříka, bude web Plnej Pupek CB z.s. (od roku 2020 je nová právní forma společnosti), opět pokračovat. Budete zde nacházet informace o akcích a aktivitách (hlavně sportovních), kterých se členové a přátelé spolku zúčastní.

Závěr roku 2019 a začátek roku 2020 přinesl tyto sportovní události:

7. prosince se konal Mikulášský běh v Čimelicích.
Takto daleko až na hranice kraje se vypravila jen Lucie Pleštilová a nezklamala. V běhu na 4400m se s časem 0:19:48 umístila na krásném 11-tém místě mezi ženami.

Lucii zachytil fotograf na dvou snímcích. Připojuji i fotku s Jirkou Divišem, který by PP CB měl posílit na Vltava Runu 2020. Závod to vzhledem k terénu nebyl lehký, ceny pro ty, kteří dosáhli na stupeň vítězů byly ovšem hodnotné, proto určitě stojí za to se zúčastnit.

Dalším prosincovým závodem byl 26-tého Štěpánský běh v Prachaticích.
Náročný "závod do vrchu" na 10 km. Tentokrát byla účast členů PP opravdu hojná. Plnej Pupek byl jednoznačně týmem s největším počtem závodníků na startovní listině. Nálada i týmový duch, jak je vidět na fotografiích byly skvělé, výkony rovněž. Účastníkům JBP přibyly body.

Posledním závodem roku v JBP bylo tradičně Klekluli 2019, 20. ročník.
Velmi náročný závod z ČK přes vrcholy Kleťě a Kluku do ČB-Litvínovice. Z přihlášených členů PP ze zdravotních důvodů se nakonec nezúčastnili Eman a Lucie, takže klubové barvy hájili Václav a Jarda. Určitě Plnýmu Pupku ostudu neudělali. Účast byla letos mimořádně vysoká a konkurence silná. Klekluli neběží nikdo, kdo to jde jen tak "zkusit", tohoto závodu se zúčastňují jen ti nejlepší běžci. Počasí bylo mrazivé, ale dobré, nepršelo ani nepadal sníh. To ovšem vzdálenost ani nastoupané metry nijak nezkrátí. Takže to byl masakr jako vždycky. Pro naše dva zástupce to bylo ovšem lehčí, protože měli podporu doprovodného týmu ve složení Eman, Miky (Jaromír), Šárka a Zuzka. Rovněž oni mají podíl na skvělém výsledku Plnýho Pupku. Oficiální výsledky nebyli pořadatelé schopni do dnešního dne zveřejnit lépe něž screenshoty z počítače, takže dávám jen ty části s pořadím naších borců.

Sotva jsme oslavili konec starého roku a už je tu rok nový s pěknou číslicí 2020. Začali jsme pěkně zostra účastí na Novoročním běhu v Táboře. Tady Plnej Pupek reprezentovala kompletní Alešovic rodina Eman, Šárka a děti. Hlavní pořadatelka paní Pláničková jako vždy vyzbrojená megafonem, ani tentokrát nezklamala. V závodě na 5 km zvítězili borci, kteří uběhli jen 3 kilometry! Myslím, že tento rok si najdeme jiný Novoroční běh.

Takže první závod roku 2020 je za námi a v neděli 5.1. 2020 je tu již tradiční Tříkrálová pětka ve Zlivi. O průběhu a výsledcích si přečte v příští aktualizaci.

Jinak nová běžecká sezóna je již v běhu, je možné se přihlašovat do dalšího ročníku Jihočeského běžeckého poháru. Někteří z nás mají již zaplněný kalendář závody, které chtějí letos běžet, někteří mají dokonce již registrace. A tady bych citoval klasika "a tak je to soudruzi správné, a tak to má byť".